Szkolenia specjalistyczne - język rozmów telefonicznych 

Komunikacja telefoniczna jest jednym z najszybszych sposobów przekazywania i potwierdzania informacji, załatwiania spraw na odległość, wyjaśniania kwestii i rozwiązywania problemów. Coraz częściej zamiast spotkań wiążących się z podróżowaniem i sporymi nakładami finansowymi, firmy decydują się na korzystanie z telekonferencji.

Niestety komunikacja telefoniczna, szczególnie w języku obcym, jest jednocześnie jedną z trudniejszych form porozumiewania się ponieważ nie zostawia czasu na zastanowienie się nad doborem słów czy struktur, jak to mamy w korespondencji (e-mail). Uczestnik rozmowy telefonicznej musi reagować tu i teraz na to co druga strona mówi. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że nie mamy dodatkowego wspomagania komunikacji, jakim jest język ciała. Bardzo często zrozumienie drugiej strony w rozmowie odbywa się poprzez śledzenie gestów, mimiki twarzy, a nawet ruchów całego ciała. W rozmowie telefonicznej jest to niemożliwe, chyba że używamy do tego wideofonów, które jednak nie są wciąż zbyt rozpowszechnione. W BLTC staramy się ułatwić naszym klientom ten rodzaj komunikacji przez wypracowanie języka, który jest powszechnie używany w rozmowach telefonicznych, a także przez praktyczne sesje w czasie których klient ma możliwość wykonywania różnych zadań np. prowadzenia telekonferencji przez telefon.
Zagadnienia poruszane w czasie szkolenia z komunikacji telefonicznej:

  • Rozmowy formalne i nieformalne
  • Nawiązywanie, odbieranie i przekazywanie połączeń
  • Odbieranie i zostawianie wiadomości
  • Dokonywanie rezerwacji
  • Telekonferencje
  • Rozwiązywanie problemów
  • Potwierdzanie ustaleń
  • Skargi i odpowiedzi

Powrót do szkoleń specjalistycznych


BLTC - Twoje centrum językowe
Nasi klienci 
Nasze referencje 

ECM Sp. z o.o.

"Lektorzy firmy BLTC prowadzą zajęcia w sposób profesjonalny, z wykorzystaniem różnorodnych metod nauczania i ciekawych materiałów."

Andrzej Szczerbiński – Prezes Zarządu


e-petrol Sp. z o.o

"Firma BLTC Business Language Training Center to profesjonalny partner, który reaguje szybko, sprawnie i prawidłowo."

Sylwia Nowacka – Prokurent Spółki

Zobacz wszystkie